Met 2 bussen van Oad vertrokken we om 8.30 uur.
We werden hartelijk welkom geheten door onze chauffeur Marcel
Onderweg naar onze stopplaats voor de koffie, restaurant Loreley te Epe
vertelde Marcel het een en ander over de plaatsen waar we doorheen reden
en over enkele markante gebouwen, die we vanuit de bus zagen.
In restaurant Lorelei stond de koffie met een lekker stuk appeltaart al voor ons klaar
Na de koffiepauze vertrokken we richting Luttelgeest, waar we om ca. 11.30 uur aankwamen.
We werden hartelijk ontvangen door een mevrouw, die ons het een en ander vertelde over het ontstaan van “De Orchideeënhoeve” en het uitbouwen tot het prachtige complex wat het nu is. Ook gaf ze wat tips over de verzorging en voeding van Orchideeën.
Daarna konden we de diverse tuinen zelf bekijken.
Het was 9 jaar geleden dat we er met onze K.B.O. geweest waren, maar opnieuw werden we betoverd door de bloemenpracht die we konden bewonderen.
De orchideeëntuin, de Lorituin, waar de dwergpapagaaitjes uit je hand komen eten,
de vlindertuin, en als klap op de vuurpijl de laatste aanwinst van de Orchideeën-hoeve, de zgn. “zwevende bloementuin”, je kwam ogen tekort om al deze bloemenpracht te bekijken.
Het amazone regenwoud hebben we maar even links laten liggen, omdat dit nogal wat klauterwerk vergt.
Om 13.00 uur werd ons een prima lunch geserveerd in het restaurant van het complex.
Om 14.30 uur vertrokken we naar het even verderop gelegen fruitbedrijf van de
Dit bedrijf huisvest een boerderijwinkel, opslagcellen voor de in de boomgaard geplukte appels en peren, en een destilleerderij.
Ook ontvangen ze regelmatig groepen in de gezellig ingerichte ontvangstzaal.
Een van de broers Verhage vertelde, ondersteund door een filmpje, op humoristische wijze over de groei en de bloei van hun appels en peren, Daarna konden we de fruitbomen, de boerderijwinkel en de destilleerderij bezoeken. Op de laatste locatie konden we de appelwijn die dit bedrijf brouwt, proeven.
Het was een interessant maar ook leuk bezoek.
Ter afsluiting vertrokken we naar Harskamp, waar we in de mooie eetzaal van restaurant de Molen een prima 3-gangen diner kregen aangeboden.
Voldaan begonnen we aan de terugreis naar Herpen, waar we ca. 21.00 uur arriveerden.
