Bezoek aan bijenteeltmuseum en imkerij Ecopoll, te Geffen
Op woensdag 11 juli a.s. bezoeken we, per auto, dit bijenteeltmuseum dat is gevestigd aan de Leiweg 7 (het museum is gebouwd aan een doodlopende zijweg op 5c), te Geffen.
We vertrekken 13.15 uur bij ’t Slotje en worden om 14.00 uur verwacht in het mooie bijenteeltmuseum, dat is gevestigd in een pand dat is gebouwd in de vorm van een bijenraat.
Ecopoll® heeft op 3 juni 2013 dit Bijenteeltmuseum geopend voor publiek. Het bijenteeltmuseum bestaat uit een aantal collecties van bijenteeltmusea die eerder gestopt zijn en waarvan de collecties waren opgeslagen. Hiermee konden ze een prachtige museum-collectie samenstellen.
Na de koffie met iets lekkers geeft mevrouw Thea Schuurmans uitleg over dit museum en vertelt over de diverse spullen die je in het museum kunt bekijken en het een en ander over de samenstelling, het leven en werken van een bijenvolk.
Door haar jarenlange ervaring, maar vooral ook passie voor dit beroep, doet zij dit op een boeiende wijze. Daarna begint de rondleiding. Ter afsluiting krijgen we nog een drankje aangeboden.
De kosten voor dit uitstapje bedragen € 7,50 per persoon.
Wij stellen voor dat als u met iemand in de auto meerijdt, deze chauffeur € 2,00 te betalen.
Bezoek aan stadsbrouwerij Wilskracht, te Ravenstein
Op woensdag 22 augustus a.s. brengen we een bezoek aan deze bierbrouwerij, gevestigd aan de Molensingel nr. 6.
We verzamelen om 13.30 uur bij ’t Slotje en fietsen naar Ravenstein.
Om 14.00 uur worden we door de heer Wil Princen ontvangen in het proeflokaal/ ontvangstruimte van de bierbrouwerij, die is gevestigd in Molen de Nijverheid.
Vanuit dit lokaal is het brouwerij-gedeelte, achter een glaswand, goed zichtbaar.
Na de koffie met in de molen gebakken koek, zal de heer Princen uitleg geven over de totstandkoming van deze ambachtelijke bierbrouwerij en het proces van bier brouwen.
Na afloop van deze presentatie is er nog gelegenheid om 2 biertjes te proeven, die deze brouwerij zelf heeft gebrouwen en in zijn assortiment heeft.
De kosten voor dit uitstapje bedragen € 7,50 p.p.
Voor dit uitstapjes geldt, dat als u niet kunt fietsen en zelf geen auto ter beschikking heeft, wij ervoor zorgen dat u met iemand in de auto mee kunt rijden.
Voor beide uitstapjes kunt u zich op woensdag 20 juni a.s. van 11.00 – 12.00 uur, inschrijven in ’t Slotje, onder betaling van de kosten. Graag met gepast geld betalen s.v.p.
Jeu de Boulle-toernooi Kring Oss
Het jaarlijkse jeu de Boulletoernooi dat door de Kring Oss wordt georganiseerd, wordt gehouden op woensdag 11 juli 2018, aanvang 10.00 uur op het sportpark “De Rusheuvel” te Oss.De deelnemers gelieven zich te melden om 9.30 uur.
Kosten: € 3,– per persoon incl. lunch.
U kunt zich inschrijven voor dit toernooi vóór 18 juni a.s. bij onze secretaris, Harrie van den Berg, tel. 06-53148582, onder contante betaling van het inschrijfgeld. Wij hopen op een groot aantal deelnemers voor dit gezellige toernooi.
Rabo Clubkascampagne
Ook dit jaar organiseert de Rabobank weer de Raboclubkascampagne.
Personen, die lid zijn van de Rabobank kunnen weer 5 stemmen uitbrengen op hun favoriete verenigingen. Let op: in afwijking van voorgaande jaren kunt u dit jaar ook op uw meest favoriete vereniging maar één stem uitbrengen (in voorgaande jaren waren dit twee stemmen). Ook dient u alle 5 stemmen uit te brengen.
Mocht u een rekening of verzekering hebben bij de Rabobank, maar nog geen lid zijn, dat kunt u zich nog gratis als lid aanmelden, hetzij telefonisch 0412-457777, hetzij via de website: www.rabobank.nl/particulieren/leden/lid-worden. U dient deze aanmelding dan wel te doen vóór 20 augustus, anders kunt u dit jaar niet meer meedoen met het stemmen voor de Raboclubkascampagne
Mocht u hierbij hulp willen hebben, ons bestuurslid Tonny Klerks, tel. 411915, wil u graag van dienst zijn.
Vanaf 8 september worden de stemkaarten verstuurd en er kan gestemd worden tussen 11 en 24 september.
Wij hopen dat we weer veel stemmen van onze leden zullen krijgen.
Oproep voor vrijwilligers
Wij zijn dringend op zoek naar enkele vrijwilligers die eventueel zouden willen assisteren bij het onderhoud van het kerkhof en/of tuinonderhoud bij de basisschool ’t Schrijverke.
Op beide plaatsen werken we op woensdagmorgen.
Op het kerkhof wordt 1x per week gewerkt en op de basisschool 1x per 14 dagen.
Wij zijn erg blij met alle hulp die ons wordt aangeboden.
Voor meer bijzonderheden en als u zich als vrijwilliger aan wilt melden kunt u contact opnemen met Harrie van den Berg, tel.nr. 06-53148582.